Ecola Блог

Чому важливо сортувати?

Відверто кажучи, ми не можемо не сортувати, якщо хочемо в майбутньому мати чисті грунти, воду, повітря, природу без стихійних звалищ. Чи не є це достатньою мотивацією?)

Трохи додаткових фактів:

  1. В Україні до повномасштабного вторгнення налічувалося більше 35 тисяч нелегальних звалищ на природі (зараз їх значно більше);-
  2. До повномасштабної війни в Україну ввозилось (імпортувалось) з-за кордону сміття на 100 млн доларів на рік, а після 24 лютого ця цифра, за нашими оцінками, суттєво збільшилась, значно зріс обсяг імпорту плівки, макулатури. На жаль, держава нічого не робить, щоб зупинити це, адже всі нормальні країни забороняють ввіз сміття до себе, тим самим стимулюючи локальну заготівлю. Уявіть, якби 100 млн доларів – це були закупівлі сировини в Україні, скільки б це створило робочих місць та податків для країни?
  3. Наразі в Україні переробляється приблизно 3% ТПВ (твердих побутових відходів), ще приблизно 3% спалюється, і 94% відправляються на сміттєзвалища.

Тому зараз особливо важливо приділяти увагу правильному поводженню зі своїми відходами. І в першу чергу маємо починати з себе. І тут працює таке саме правильно, як і з донатами – маленького, неважливого не буває. Так саме і з впливом кожної людини, яка сортує: здається що ваш вплив невеликий, але коли вас десятки тисяч – вплив значущий і помітний.

Наприклад 1 тонна переробленого паперу в середньому зберігає життя 20 деревам, а 1 тонна переробленого пластику дозволяє уникнути використання приблизно 140 л нафти.